Küttepuude kütteväärtused

Puu Niiskus % Energiasisaldus kWh/rm*
Saare küttepuud 20 1650
Kase küttepuud 20 1500
Okaspuu küttepuud 20 1300
Sanglepa küttepuud 20 1200
Haava küttepuud 20 850
Halli lepa küttepuud 20 700

* Ruumimeeter (kõnekeeles ka ruum või rumm) on virnastatud puidu mahuühik (tähis: rm), mis on võrdne ühe kuupmeetri virnastatud nottide või halgude mahuga koos virnastamisel jäänud õhuvahede ja enamasti ka puukoorega. Virna mahtu ruumimeetrites väljendatuna nimetatakse ka virnastusmahuks.

Tartu Graanul pelletid

pelleti müük

Warmeston pelletid

pelletid

Green Flame pelletid

pelletid soodsalt

Kütteväärtused

Tavaliselt määratakse küttepuu kvaliteet kütteväärtuse järgi, mille mõõtmiseks kasutatakse tüüpiliselt puu kuivaineprotsenti. Kuivaineprotsent tähendab seda, kui palju puu kaalust on kuivaine, see tähendab, kui palju puu massist on vett välja kuivanud. Mida suurem on kuivaineprotsent, seda rohkem energiat puu annab küttes ning seda suurema kütteväärtusega see on.

Küttepuu kvaliteet mõjutab otseselt kütteefektiivsust ja seda, kui palju puud üldse ühe kütteperioodi jooksul tarvis läheb. Seetõttu on oluline valida sobivad küttepuud ja hoida neid korralikult. Küttepuud tuleb ladustada kuivas ja ventileeritavas kohas, et need jääksid kuivaks ja ei mädaneks. Samuti tuleb küttepuud õigesti lõigata, et need sobiksid teie küttekolde suurusele ja küttevajadusele.

Puitbriketi kütteväärtus

Puitbrikett on kütteks sobiv ja efektiivne, sest puitbrikett on valmistatud pressitud puitjäätmetest, mis on kokku surutud tihedaks ja kompaktseks klotsiks. Puitbrikett on suurepärane kütteseadmete puhul, mis on projekteeritud puitbriketi kasutamiseks, sest need annavad stabiilse ja püsiva soojuse.

Puitbriketid on ka ökonoomsemad kui tavalised küttepuud, sest neil on kõrgem kütteväärtus ja need põlevad aeglasemalt. Seetõttu vajavad need vähem hooldust ja lisakütmist. Lisaks on puitbriketid kuivemad ja puhtamad kui tavalised küttepuud, mis tähendab, et need ei jäta nii palju tahma ja saastet küttekoldesse.

Puitbriketi valimisel tuleks aga meeles pidada, et mõned puitbriketid võivad sisaldada lisandeid, nagu glasuur või liim, mis võivad mõjutada põlemist ja kütteefektiivsust. Seetõttu tuleks valida kvaliteetsed ja lisandivaba puitbrikett, et saavutada parim tulemus.

Puitbrikett

puitbrikett