Küttepuud

Üks traditsiooniline tegevus on külmal talvepäeval kodus ahju kütmine. Küttepuudega maakodu kütmine on senimaani parim valik kuna see tuleb palju soodsam kui gaasi või elektriga kütmine ning on ka palju keskkonnasõbralikum, eraldades toodetud energiaühiku kohta palju vähem CO2.

Tartu Graanul pelletid

pelleti müük

Warmeston pelletid

pelletid

Green Flame pelletid

pelletid soodsalt

Küttepuudega kütmise plussid ja miinused:

Küttepuude eelised

 #1 – Küttepuud on säästlik viis kodu kütmiseks

Küttepuudega kütmine on teiste energiaallikatega võrreldes palju odavam. Puiduga kodu kütmise maksumus võib olla mitmeid kordi soodsam kui elektri või gaasiga kütmisel.

#2 Puitküttega kütmine on väga keskkonnasõbralik

Eeldusel, et kasutate kaasaegset ahju ja kuivi küttepuusid on kodu kütmine puuküttega palju keskonnasõbralikum kui seda teha gaasi või  elektriküttega.

Küttepuudega kütmine toodab kütte ühikukohta vaid 0,008 kg CO2, looduslikku gaasi põletamine aga 0,198 kg CO2 ja elektriküttega kütmine võib toota üle 0,517 kg CO2 kütteühiku kohta.

#3 Tänapäevased ahjud on üllatavalt efektiivsed

Modernne küttepuude ahi töötab ligikaudu 80% efektiivsusega. See tähendab, et 5/8 energiast, mis on küttepuudesse salvestatud, muudetakse soojusenergiaks tänu millele saavad toad soojemaks ning puid jätkub kauemaks.

Küttepuude miinused

#1 Küttepuude ladustamine

Küttepuudega kütmiseks on vajalik sise- või välis ladustamiskoht. Kui elate linnas väikses üürimajas ja teil puudub ladustamiskoht võib see arusaadavalt põhjustada peavalu. Õnneks on tänapäeval võimalik kasutada puitbriketti mis võtab vähem ruumi ning oma endas suuremat kütteväärtust.

#2 Küttepuudega kütmine nõuab aega

Küttepuudega kütmisel võivad inimesed nautida tule tegemise meditatiivset olemust kuid kui olete harjunud kesk- , elektri- või gaasi küttega siis võib-olla raske näha selles rõõmu ning aja ja töökulu tundub sealjuures üsna ebameeldiv. 

#3 Algsed kulud on suuremad

Kui kolite maamajja ning teil puudub seal küttekeha siis ahju ehitamine on üsna suur väljaminek. 

Kuid tänu puidu kuluefektiivsusele tasub see pikas plaanis kindlasti ära.

Küttepuudega kütmine võib olla odavam viis oma kodu kütta. Tänapäevased ahjud on üllatavalt efektiivsed ja pakuvad rohkem soojust mis muudab küttepuude kasutamise tõhusamaks ja keskonnasõbralikumaks. Samas nõuab küttepuudega kütmine suuremat ladustamiskohta, ettevalmistust ja tähelepanu ning algsed kulud võivad olla suuremad. Seetõttu tuleb enne küttepuudega kütmise alustamist kaaluda kõiki plusse ja miinuseid, et leida parim lahendus enda jaoks. Üheks võimalikeks lahendusteks võib sobida ka pelletid.

Puitbrikett

puitbrikett